Warsztaty z Barber Shop – udział Personelu Akademia Fryzjerska Biłgoraj.

Warsztaty z Barber Shop – udział Personelu Akademia Fryzjerska Biłgoraj.

Warsztaty z Barber Shop – udział Personelu Akademia Fryzjerska Biłgoraj.

Dnia 16.02.2020 roku w salonie fryzjerskim „Gentlemen Barber Shop” w Mielcu odbyły się warsztaty z zakresu Barber Shop. Na szkoleniu oczywiście nie mogło zabraknąć Personelu z Akademia Fryzjerska Biłgoraj. Tym bardziej, że zarówno samo szkolenie jak i warsztaty wdrażały nowe techniki strzyżenia męskiego…

Zatem! Zapraszamy do krótkiej relacji z przebiegu warsztatów.

Warsztaty z Barber Shop – kilka słów o samym prowadzącym.

Warsztaty z dziedziny barberingu prowadził dla nas Łukasz Janik. Na co dzień profesjonalny Barber a także Właściciel Barber Shopu o szczęśliwej nazwie „Lucky” w centrum Chrzanowa. My jednak osobę Łukasza chciałyśmy przybliżyć bardziej od jego strony zawodowej.

Otóż. Łukasz w 2017 roku na międzynarodowych zawodach we Włoszech sięgnął po Mistrza Świata Federacji CMC Mondiale w konkurencji old school. W swoim dorobku posiada również tytuł wicemistrza Polski w fryzjerstwie.

Jak sam podkreśla: „Udział w konkursach to nie tylko rywalizacja i trofea, ale także okazja do zdobycia nowych doświadczeń i poznania warsztatu innych utytułowanych fryzjerów”.

Więcej na temat osiągnięć Łukasza znajdziecie TUTAJ

Warsztaty z Barber Shop – przebieg.

Etap pierwszy – szkolenie pokazowe na modelu.
Podczas strzyżenia włosów oraz brody Łukasz krok po kroku opisywał zastosowane przez niego techniki. Każdy z etapów otoczony był bardzo ciekawymi uwagami i spostrzeżeniami „naszego mistrza”. Niewątpliwie zaczerpniętymi z wielu przebytych szkoleń, zgrupowań, zawodów czy eventów. Taka forma prezentacji rzemiosła daje uczestnikom niezwykle wymierne korzyści.

Raz – nie jest to przekaz „na sucho” –  cały czas czynnie uczestniczymy w prezentacji dostając przy tym spory zastrzyk uwag, ciekawostek i spostrzeżeń.
Dwa – na bieżąco możemy omawiać każdą z zaprezentowanych technik, porównując ją z naszym dotychczasowym doświadczeniem. Nawet jeżeli są to tylko niuanse. 

Etap drugi – warsztaty dla uczestników szkolenia.
Tutaj inicjatywę przejęłyśmy my. Mając do dyspozycji swojego modela, mogłyśmy zacząć wcielać w życie dotychczasowo zebraną wiedzę merytoryczną jak praktyczną pod bacznym okiem Łukasza. Konsultując z nim zarówno detale jak i całościowy przebieg danej techniki strzyżenia.

Pragniemy również dodać, że podczas warsztatów towarzyszyła nam dobrze Wam znana linia kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji z firmy Barbieri Italiani, której produkty możecie zakupić bezpośrednio w Akademia Fryzjerska Biłgoraj.

Warsztaty z Barber Shop – podsumowanie.

Za każdym razem jak wracamy z warsztatów jesteśmy naładowane pozytywną energią do działania i jak najszybciej chcemy wprowadzić w życie zdobyte tam doświadczenie. Tego typu szkolenia wzbogacają naszą profesje na różnych jej płaszczyznach. Dzięki temu również Akademia Fryzjerska Biłgoraj może świadczyć swoje usługi z dziedziny barberingu wg. obecnie wyznaczanych światowych trendów, oferując Klientowi świeży wachlarz usług.

Zdjęcia z warsztatów znajdziecie TUTAJ

Korzystając z okazji.
Dziękujemy Łukaszowi za pokaz barberski z najwyższej półki. Podziękowania również dla naszych barberów i brodaczy za wspaniałą atmosferę podczas szkolenia oraz salonowi „Barber Shop Gentelmen” za gościnę.