Kilka domowych sposobów na pielęgnację naszych włosów.

Kilka domowych sposobów na pielęgnację naszych włosów.

Ze względu na to co aktualnie dzieje się na świecie, nadeszła taka chwila kiedy mamy aż za dużo czasu wolnego. Pomijając oczywiście sprzątanie, rozwijanie swoich umiejętności kulinarnych czy nadrabianie filmowych zaległości. Nawet nie wiecie ile produktów kuchennych działa nie tylko na nasze kubki smakowe ale również i na włosy. Dlatego wychodzimy z propozycją dla Was, aby część wolnego czasu poświęcić włosom. Poniżej znajdują się przepisy na maski które regenerują, pielęgnują i odżywiają Wasze włosy.

Maseczka z jajka

Przygotowanie: oddzielić białko od żółtka, biało ubić na sztywną pianę, następnie dodać powoli żółtko i wymieszać.

Jak stosować: nałożyć równomiernie na włosy, założyć czepek i ręcznik na głowę, spłukać po ok. 30 minutach.

Maseczka z jajka i oliwy

Składniki: żółtko + 1 łyżka oliwy.

Przygotowanie: mieszać żółtko z łyżką oliwy aż do uzyskania jednolitej masy.

Jak stosować: nałożyć równomiernie na włosy, założyć czepek i ręcznik na głowę, maseczkę trzymać na włosach ok. 1- 1,5 h.

Maska z wykorzystaniem miodu oraz oliwy

Składniki: miód + oliwa.

Przygotowanie: wlać do miseczki około pół szklanki miodu oraz dodać 2 łyżki oliwy, dokładnie wymieszać.

Jak stosować: nałożyć równomiernie na włosy, założyć czepek i ręcznik na głowę, maseczkę trzymać na włosach ok. 2h.

Maska z oleju rycynowego, jajek i cytryny

Składniki: Olej rycynowy + jajka + cytryna.

Przygotowanie: 6 łyżek oleju rycynowego wlać do miseczki, dodać jedno jajko oraz 2/3 soku z cytryny, dokładnie wymieszać.

Jak stosować: Maskę nałożyć na skórę głowy i włosy (do łatwiejszej aplikacji można zwilżyć włosy wodą) założyć czepek i ręcznik na głowę, maseczkę trzymać na włosach 1h. Na koniec umyć dokładnie głowę szamponem bez SLS.

Zachęcamy również do laminowania włosów domowymi sposobami! laminowanie włosów polega na pokryciu ich warstwą ochronną, która je wygładzi, nada blasku oraz ochroni przed czynnikami zewnętrznymi. Robienie tego za pomocą galaretki maskuje przykry zapach żelatyny, co pomoże się niektórym przekonać do tego zabiegu.

Laminowanie włosów galaretką

Na długie włosy trzeba użyć pięciu łyżek galaretki i tyle samo łyżek ciepłej wody. Mieszamy do rozpuszczenia się cukru. Dodajemy do tego sporą porcję odżywki – najlepiej takiej, która ma dość prosty, ale treściwy skład. Ponownie mieszamy, ale aby pozbyć się grudek podgrzewamy nasz pojemniczek w kąpieli wodnej.

Zanim nałożysz laminat na włosy, umyj je dwukrotnie, a następcze odsącz w ręcznik papierowy, wtedy kuracja będzie najbardziej efektywna. Teraz możemy zacząć nakładać galaretkę na całą długość pasm z pominięciem skóry głowy. Spinamy teraz włosy luźno na czubku głowy, zakładamy czepek i czekamy 40 minut, a później dokładnie zmywamy.

Laminowanie włosów samą żelatyną

Zagotuj wodę w czajniku (woda musi być gorąca, żeby żelatyna dobrze się rozpuściła), a następnie przelej do szklanki i wymieszaj z żelatyną. Ilość mieszanki zależy w zasadzie od długości Twoich włosów. Jeżeli masz włosy długie lub półdługie, roztwór żelatyny i wody w proporcji 1:4 (1 łyżka wody i 4 łyżki żelatyny) powinien wystarczyć.

UWAGA! Ważne, żeby mieszać do momentu, aż żelatyna zupełnie się rozpuści. Poczekaj też, aż mieszanka trochę przestygnie. Wylanie gorącego roztworu na głowę to nie najlepszy pomysł.